termomodernizacja budynków

PAROPRZEPUSZCZALNE OCIEPLENIE DOMU

Proponujemy wykonanie termomodernizacji (ocieplenia) budynków, w oparciu o systemową technologię, opartą na materiałach wykorzystywanych w budowie budynków szkieletowych.

Jest to technologia ekologiczna, wykorzystująca drewno przetworzone, materiałem izolacyjnym są maty i płyty z włókien drzewnych.

Przewagą tej technologii nad innymi stosowanymi powszechnie jest zapewnienie przenikania pary wodnej przez ocieploną zewnętrzną przegrodę budowlaną (ściany, dachy, stropy) oraz uzyskanie zdolności akumulacji ciepła przegrody.

W tej technologii możemy również ocieplić dom drewniany!

Powszechnie stosowane cieplenie wykonane ze styropianu lub pianki poliuretanowej całkowicie zamyka przenikanie wilgoci (dyfuzje pary wodnej) przez ocieploną przegrodę zewnętrzną budynku. W tak ocieplonych budynkach pojawiają się problemy związane nadmiarem wilgoci w pomieszczeniach i przegrodach (grzyby i pleśnie).

Stosowane również ocieplenia z wełny mineralnej (skalnej lub szklanej), mogą zapewnić możliwość przenikania pary wodnej, posiadają jednak bardzo niewielkie możliwości akumulacji ciepła.

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że każda modernizacja budynku powodująca jego uszczelnienie skutkuje problemami z działaniem wentylacji grawitacyjnej, która przed modernizacją mogła działać prawidłowo.

W celu wyeliminowania opisanego wyżej problemu stosuje się wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperatorem. Jest to jedyne rozwiązanie pozwalające uzyskać optymalne parametry wentylacji, czyli kontrolowanej wymiany powietrza w szczelnym budynku, bez strat ciepła.